Aktualności

Piknik Majowy

autor: Agnieszka Kaczka
Data publikacji/modyfikacji: 2018-05-10 09:28:47
Piknik Majowy

2 maja 2018 r. na Rynku Miejskim w Polanowie odbył się uroczysty Piknik Majowy, związany z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i podniesieniem flagi państwowej przez poczet flagowy uczniów klas mundurowych. Licznie zgromadzonych mieszkańców powitał Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski i Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski, którzy chwilę później zainaugurowali I Bieg z Flagą w Polanowie.

By uczcić Święto Flagi oraz przypomnieć sobie ważne informacje o symbolach narodowych, na scenie zaprezentowała się Szkolna Orkiestra Dęta oraz sześciolatki z Przedszkola Gminnego, które przedstawiły ciekawy program wokalno-taneczny. Wysłuchano również wystąpień okolicznościowych,  nawiązujących do historii święta.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników pikniku. Dzieci wzięły udział w licznych grach i zabawach integracyjnych, w których kibicowały całe rodziny.

Wieczorem odbył się koncert zespołu "Dixieland" a tuż po nim rozpoczęła się zabawa taneczna.

Piknik Majowy został zorganizowany przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Szkoł Publicznych, Przedszkole Gminne, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Urząd Miejski w Polanowie.